Tipy od našej redakcie na zaujímavé články a podcasty. Či už je pred vami dlhšia cesta za letným dobrodružstvom alebo si chcete spestriť ničnerobenie na pláži, nižšie nájdete zoznam niekoľkých príspevkov, ktoré považujeme za podnetné a dôležité. Príjemné čítanie a počúvanie!

MamaGang

Podcast pre všetky mamy a skoro mamy. Obzvlášť odporúčame epizódu so psychologičkou Hanou Ševčíkovou o citlivej téme rozdielnych generačných predstáv o výchove detí. Vypočutie tejto epizódy je obzvlášť osviežujúce v prebiehajúcom prázdninovom čase, kedy deti trávia veľa času v táboroch, s kamarátmi, ale aj u starých rodičov. A všetky pravidlá fungujú tak trošku inak – v letnom režime.

Kurník

Výnimočný newsletter, ktorý musíte odoberať. Vyskúšajte napríklad vydanie o mamičkovských diskusiách na internete alebo sa ponorte do myšlienok Michaely Kučovej o tom, kde sa berie osamelosť.

Dobré ráno

Obľúbený ranný podcast od denníka SME nás v poslednej dobe špeciálne zaujal tromi konkrétnymi epizódami. Hosťom Zuzany Kovačič Hanzelovej bol advokát Matúš Kanis, ktorého môžete počuť aj v dvanástej epizóde podcastu Bez modrín.

O sexizme v našej spoločnosti s dôrazom na politické prostredie sa dozviete viac v epizóde s Nikolou Šulikovou Bajánovou a Michaelou Žurekovou. Ak sa chcete dozvedieť viac o sexizme v reklame, odporúčame podcast Bez modrín s Róbertom Slovákom.

Kyberšikane sme sa venovali aj v desiatej epizóde podcastu Bez modrín. O tom, ako sa kyberšikana rozšírila počas pandémie, sa v podcaste Dobré ráno rozprávala aj Jana Maťková zo psychologičkou Zuzanou Juránekovou.

Ak vás naše tipy zaujali, budeme sa tešiť. A ak máte nejaké odporúčnia vy pre nás, pokojne nám napíšte na bezmodrin@bezmodrin.sk.