EduCAN – Centrum prevencie a vzdelávania

Centrum prevencie a vzdelávania EduCAN ponúka

  • Preventívny program “Kozmo a jeho dobrodružstvá” pre predškolákov, ktorého základom je animovaná postava Kozmo a jeho krátke video príbehy poukazujúce na rôzne formy násilia. Viac o programe a zoznam vyškolených odborníkoch pre jeho realizáciu nájdete TU.
  • Interaktívne vzdelávacie moduly zamerané na prácu s detskou obeťou pre odborníkov z radov pedagógov, sociálnych pracovníkov, psychológov, lekárov, príslušníkov policajného zboru, prokuratúry, súdov, dobrovoľníkov, atď.. Ak máte záujem o realizáciu vzdelávania vo vašom kolektíve, pre vašu organizáciu, inštitúciu, napíšte na educan@centrumslniecko.sk.
  • Pre všetkých tých, ktorí chcú mať prehľad o tom, ako chrániť deti pred násilím, je dostupné bezplatné internetové vzdelávanie.
  • Nielen pre rodičov či starých rodičov je k dispozícii kniha “Kozmo a jeho dobrodružstvá”, ktorá je skvelou pomôckou, ako už aj s malými deťmi rozprávať o témach ako je ponižovanie, agresivita či odmietanie detí, ktoré sú iné. Na osemdesiatich stranách nájdete dokopy 18 príbehov z Kozmových ciest vesmírom. Každý príbeh sa odohráva na inej planéte a Kozmo na každej z nich spozná nových mimozemšťanov. Ku knižke vám zašleme aj metodickú príručku – pomôcku pre dospelákov. Nájdete v nej rady, ako s deťmi viesť dialóg o vážnych témach. Kniha je dostupná aj v kníhkupectve Martinus.

EduCAN – Centrum prevencie a vzdelávania
Mgr. Paulína Rakúsová
educan (at) centrumslniecko.sk
0917 469 562