V prvom diele podcastovej série STRATENÉ sa zoznámime s Klárou, ktorá si žila pomerne bežným životom. Vydala sa z lásky, mala dvoch synov, no manžel si po rokoch našiel inú partnerku, a tak sa rozviedli. Klára však netušila, že ešte stretne Mira a celý jej svet sa obráti naruby.

S Mirom to vyzeralo od začiatku na veľkú lásku a je pravda, že vždy sem-tam žiarlil. Klára si z toho však ťažkú hlavu nerobila, dokonca jej to aj trocha imponovalo. Nie je to krásne, že mu na nej tak veľmi záleží? Kto len mohol tušiť, že sa z neho vykľuje také monštrum. Klára s Mirom otehotnela a jeho žiarlivosť začala naberať absurdné rozmery. V prvej epizóde podcastu STRATENÉ sa dozviete, čo všetko od nej vyžadoval, aké neuveriteľné požiadavky si vymýšľal a ako na ne Klára reagovala. 

Klárina situácia sa rapídne zhoršovala a vyústila až do únosu a hlbokej traumatizácie Kláry aj jej detí. Našťastie, pomoc si k nej našla cestu a aj preto sa jej príbeh nekončí tragédiou. Zachránila seba aj svoje deti a našla útočisko v Bezpečnom ženskom dome. Ako dopadol násilník Miro? Našiel si ho spravodlivý trest? Vypočujte si prvú časť sedemdielneho podcastu STRATENÉ a všetko sa dozviete.

Zapnite si odber podcastu Bez modrín a žiadna nová epizóda vám neunikne. Pokiaľ sa vám naša práca páči, pridajte hodnotenie a odporučte epizódy aj svojim priateľom aj známym. Aj vďaka vám sa dôležité myšlienky dostanú ďalej. Spoločne tak vytvoríme citlivejší a ohľaduplnejší svet.

Podcast Bez modrín nájdete na YouTube kanáli Centra Slniečko, n.o. a podcastových platformách  SpotifyGoogleAppleAnchorBreakerRadioPublicPocketCasts.

Podporené Nórskom prostredníctvom Nórskych grantov. Spolufinancované zo štátneho rozpočtu Slovenskej republiky.

Ak sa chcete dozvedieť viac o programoch a projektoch financovaných z Nórskych grantov na Slovensku, navštívte stránku www.norwaygrants.sk.

Spoločným úsilím k zelenej, konkurencieschopnej a inkluzívnej Európe.