V krízových spoločenských situáciách sme svedkami rôznych výziev na pomoc. Pomáhať môžeme dobrovoľnícky – svojím časom či prácou, ale aj materiálne alebo finančne.

Finančné zbierky dnes nepredstavujú iba zbieranie mincí do pokladničiek na ulici. Existuje pestrá paleta spôsobov, ako môžeme finančne podporiť niekoho v núdzi. Financovanie prostredníctvom crowdfundingu nevyužívajú iba mimovládne organizácie alebo iniciatívy, zbieranie peňazí vám môže pomôcť zrealizovať vaše sny – vydať knihu, postaviť dielňu, zrekonštruovať turistickú útulňu alebo otvoriť si vlastné bistro. Ako dnes funguje darcovstvo? Kde berieme motiváciu poslať peniaze cudzím ľuďom? Ako správne postaviť kampaň verejnej zbierky? Martina Slováková sa o tom všetkom porozprávala so Zuzanou Suchovou z fundraisingovej platformy Donio.sk.

Fundraiserka a konzultantka Zuzana Suchová vyštudovala Fakultu marketingovej komunikácie Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Pomáhala zháňať peniaze viacero projektov a organizácií, v posledných rokoch najmä pre bratislavskú Novú Cvernovku, prezidentskú kampaň Zuzany Čaputovej a zdravotníkov v prvej línii pandémie. Spolu s ďalšími ľuďmi stojí aj za výzvou Kto pomôže Ukrajine.

Podcast Bez modrín nájdete na YouTube kanáli Centra Slniečko, n.o. a podcastových platformách  SpotifyGoogleAppleAnchorBreakerRadioPublicPocketCasts.

Zapnite si odber podcastu Bez modrín a žiadna nová epizóda vám neunikne. Pokiaľ sa vám naša práca páči, pridajte hodnotenie a odporučte epizódy aj svojim priateľom aj známym. Aj vďaka vám sa dôležité myšlienky dostanú ďalej. Spoločne tak vytvoríme citlivejší a ohľaduplnejší svet.

Podcasty Bez modrín sú v roku 2022 realizované vďaka podpore The Velux Foundation a s finančnou podporou Ministerstvo spravodlivosti SR v rámci dotačného programu na presadzovanie, podporu a ochranu ľudských práv a slobôd a na predchádzanie všetkým formám diskriminácie, rasizmu, xenofóbie, antisemitizmu a ostatným prejavom intolerancie.

Projekt Bez modrín je realizovaný vďaka programu ACF – Slovakia, ktorý je financovaný z Finančného mechanizmu EHP 2014-2021. Správcom programu je Nadácia Ekopolis v partnerstve s Nadáciou otvorenej spoločnosti Bratislava a Karpatskou nadáciou.