V rámci Týždňa nórskej kultúry sa uskutočnila diskusia na tému pomoci a ochrany detí ohrozených násilím. Záznam z diskusie je dostupný pre verejnosť.

V dňoch od 17. mája do 20. mája sa v .klube pod lampou uskutočnil Týždeň nórskej kultúry plný zaujímavých podujatí. Súčasťou podujatia bola aj diskusia na tému “Zraniteľné skupiny: Ako sa im dá pomôcť z pohľadu MVO a prečo”, ktorej sa okrem Zuzany Čačovej z Nadácie otvorenej spoločnosti a Róberta Braciníka z občianskeho združenia Náruč zúčastnila aj Mariana Kováčová, riaditeľka neziskovej organizácie Centrum Slniečko.

Hlavnou témou diskusie boli deti ohrozené násilím a možnosti pomoci a ich ochrany zo strany mimovládnych organizcáií. Práve to je téma, ku ktorej riešenu sa prostredníctvom finančnej podpory mimovládnych organizácií cez Active Citizens Fund snaží Nórsko prispievať aj u nás.

V prípade, že vás téma zaujala, do pozornosti dávame aj epizódu podcastu Bez modrín s Róbertom Braciníkom z občianskeho zdriženia Náruč a Danou Koníček Žilinčíkovou z Centra Návrat v Banskej Bystrici.

Podcast Bez modrín nájdete na YouTube kanáli Centra Slniečko, n.o. a podcastových platformách  SpotifyGoogleAppleAnchorBreakerRadioPublicPocketCasts.