Nový rok priniesol okrem individuálnych predsavzatí či kolektívnej motivácie do Centra pre deti a rodinu v Nitre aj jednu nepotešujúcu správu, pozitívne testy na COVID-19. Všetky deti sa tak aj s odborným tímom ocitli na 24 dní v karanténe. Ako toto obdobie zvládli?

„Jedno z našich zariadení je od včera v karanténe,” oznámilo 6. januára Centrum Slniečko, n.o. na svojej facebookovej stránke. Zariadením bolo Centrum pre deti a rodiny (CpDaR), ktoré poskytuje celodennú starostlivosť deťom ohrozeným násilím a zneužívaním. Odborníci zabezpečujú v CpDaR deťom bežný režim vrátane školy a utvárajú podmienky na záujmovú, športovú, kultúrnu a rekreačnú činnosť spolu s inými voľnočasovými aktivitami.

Všetky zariadenia, ktoré Centrum Slniečko prevádzkuje, ako aj terénny tím, sú permanente, bez ohľadu na mimoriadnu situáciu, pripravené poskytovať plnú ochranu, starostlivosť a podporu. Vďaka maximálnemu nasadeniu odborného tímu sa podarilo situáciu v CpDaR zvládnuť aj v tejto náročnej chvíli bez podliahnutiu obávam či panike. 

Prvých 5 dní strávili s deťmi tri členky odborného tímu Evelyn, Katka a Simonka. Vymysleli deťom príjemný program, oslávili spoločne jedny narodeniny a úspešne zvládli návrat detí do školy. 

Zvládnuť dištančné vzdelávanie v plnom dome detí nie je jednoduché. Pod jednou strechou sa v CpDaR stretli predškoláci, prváčikovia, ako aj prvý či druhý stupeň. Odborný tím, ktorí od 10. januára tvorili Eliška, Simonka a Danielka, však všetko zvládol. Deti sa naladili na systém i techniku dištančnej školy, vďaka čomu sa v školských výsledkoch za toto obdobie výrazne zlepšili. Dôkazom je aj radosť z polročného hodnotenia.