Sexbiznis je na Slovensku nelegálny, a preto neexistujú žiadne štatistiky o tom, koľko ľudí je jeho súčasťou. Máme tu však viacero organizácií a v nich množstvo ľudí, ktorí ľuďom pracujúcim v sexbiznise pomáhajú a odkrývajú tak reálny obraz o skupine ľudí, o ktorých sa šíria rôzne mýty. Jednou z nich je aj Sabína Brédová z občianskeho združenia Prima. Sabína študovala misijnú a charitatívnu prácu. Počas štúdia pracovala ako dobrovoľníčka v osade v Plaveckom Štvrtku. Následne pôsobila ako rozvojová pracovníčka v Indii a Kambodži. Po návrate zo zahraničia sa začala venovať injekčným užívateľom drog v Občianskom združení PRIMA, kde pracuje už 7 rokov a dnes pôsobí ako koordinátorka kontaktného centra. Občianske združenie Prima z Bratislavy pracuje s injekčnými užívateľmi drog, s ľuďmi v pouličnom sexbiznise a s ľuďmi bez domova. Sabína nám sprostredkovala aj príbeh Andrey, ženy, ktorá v sexbiznise už roky pracuje. Je ulica bezpečná? Alebo aké morálne dilemy riešia ľudia pracujúci v pouličnom sexbiznise?

Zapnite si odber podcastu Bez modrín a žiadna nová epizóda vám neunikne. Pokiaľ sa vám naša práca páči, pridajte hodnotenie a odporučte epizódy aj svojim priateľom aj známym. Aj vďaka vám sa dôležité myšlienky dostanú ďalej. Spoločne tak vytvoríme citlivejší a ohľaduplnejší svet.

Podcasty Bez modrín sú v roku 2022 realizované vďaka podpore The Velux Foundation a s finančnou podporou Ministerstva spravodlivosti SR v rámci dotačného programu na presadzovanie, podporu a ochranu ľudských práv a slobôd a na predchádzanie všetkým formám diskriminácie, rasizmu, xenofóbie, antisemitizmu a ostatným prejavom intolerancie.

Projekt Bez modrín je realizovaný vďaka programu ACF – Slovakia, ktorý je financovaný z Finančného mechanizmu EHP 2014-2021. Správcom programu je Nadácia Ekopolis v partnerstve s Nadáciou otvorenej spoločnosti Bratislava a Karpatskou nadáciou.