Ženský cyklistický klub Jazdím čiernu stredu sa rozhodol venovať časť výťažku z predaja svojich cyklistických dresov neziskovej organizácii Centrum Slniečko. Dokazujú, že aj športom sa dá prispievať k šíreniu rešpektu a uvedomelejšej spoločnosti.

Ženský pelotón je stále vzácny zjav na Slovensku a často cieľom nemiestnych narážok a správania. „Rešpekt je sexy” je motto ženského cyklistického klubu Jazdím Čiernu Stredu, ktoré chcú šíriť nie len na ceste. 

V týždni od 19. do 24. apríla predstavili a spustili predaj svojej limitovanej edície klubových cyklistických dresov. “Vložili sme veľa úsilia a lásky do toho, aby sme vytvorili niečo naozaj výnimočné pre všetky ženy a všetkých mužov našej komunity,” píšu na svojich sociálnych sieťach.

Uvedomujúc si vážnosť problému rodovo-podmieneného násilia, Jazdím čiernu stredu sa rozhodli výťažok z predaja dresov darovať na podporu aktivít neziskovej organizácie Centrum Slniečko. „Bicyklovanie prináša pocit slobody, ktorý by mal mať možnosť zažiť každý, bez rozdielu na pohlaví,” píšu a dodávajú, že rešpekt dokáže zázraky.

Jazdím Čiernu Stredu je čisto ženský amatérsky cyklistický klub v Bratislave. Čierne Stredy majú za cieľ hlavne dodať odvahu ženám jazdiť, objavovať nové trasy, odhodlať sa na dlhšie trasy samé aj v spoločnosti, nájsť spolucyklistky na víkendové jazdy a hlavne zviditeľniť ženskú amatérsku cyklistiku a jej miesto v spoločnosti.

V mene Centra Slniečko klubu Jazdím čiernu stredu ďakujeme a prajeme veľa slobody, rešpektu a cyklistických dobrodružstiev! :)

Viac na https://www.instagram.com/jazdimciernustredu/ a www.jazdimciernustredu.sk

titulná foto: Nora a Jakub