Lenka vyrastala v idylickej rodine, v dospelosti si našla muža, mala s ním dve krásne dcérky a spoločný obchod. Po rokoch však vášeň a láska zo vzťahu vyprchala, takže sa s manželom rozišli.

Následne stretla Mária, s ktorým prišlo všetko to, po čom tak veľmi túžila – aspoň zo začiatku to tak vyzeralo. Láska a vášeň opäť vstúpili do jej života a Lenka si to užívala. Neskoro však prišla na to, čo je Mário zač. Lenke sa narodila ich spoločná dcérka a Máriove ataky sa začali zhoršovať. Bol žiarlivý, izoloval ju od rodiny, fyzicky jej ubližoval, psychicky ju týral, finančne ju vykorisťoval. Je z takejto situácie vôbec cesta von?

Zapnite si odber podcastu Bez modrín a žiadna nová epizóda vám neunikne. Pokiaľ sa vám naša práca páči, pridajte hodnotenie a odporučte epizódy aj svojim priateľom aj známym. Aj vďaka vám sa dôležité myšlienky dostanú ďalej. Spoločne tak vytvoríme citlivejší a ohľaduplnejší svet.

Našťastie, cesta von existuje vždy. Ako sa to podarilo Lenke, si môžete vypočuť v podcastovej minisérii STRATENÉ. Psychologička Hana Ševčíková v tejto epizóde tiež vysvetlí, ako násilník postupuje pri izolácii obete a čo tým cieli. 

Sedemdielny podcast STRATENÉ vám prináša reálne príbehy skutočných žien s ťažkým osudom, no šťastným koncom. Môžete ich počúvať vďaka neziskovej organizácii Centrum Slniečko, ktorá už takmer 25 rokov pomáha obetiam domáceho násilia.

Podporené Nórskom prostredníctvom Nórskych grantov. Spolufinancované zo štátneho rozpočtu Slovenskej republiky.

Ak sa chcete dozvedieť viac o programoch a projektoch financovaných z Nórskych grantov na Slovensku, navštívte stránku www.norwaygrants.sk.

Spoločným úsilím k zelenej, konkurencieschopnej a inkluzívnej Európe.