Podľa štatistiky Policajného zboru MV SR bolo v rokoch 2010-2019 na Slovensku zabitých alebo zavraždených partnerom 68 žien. Bolo možné ich smrti predísť? Kto je za násilie v domácnosti zodpovedný a ako odbúrať stereotypy ohľadom domáceho násilia? Čím si prechádzajú ľudia zažívajúci domáce násilie? O tom všetkom rozpráva Mariana Kováčová, riaditeľka Centrum Slniečko, n.o.. O svoj príbeh sa s nami podelila aj Anna, bývala klienta krízového centra. Za spoluprácu na realizácii tohto rozhovoru ďakujeme občianskemu združeniu Brána do života, Judite Majerovej a Bronislave Korec Terenovej. Domáce násilie sa však netýka iba partnerských vzťahov. Má rôzne podoby a zažívajú ho deti, starí ľudia aj iní rodinní príslušníci. S akou formou domáceho násilia sa stretávaju LGBTIQ+ ľudia? Rozpráva Andrej Kuruc z Iniciatívy Inakosť.

Zapnite si odber podcastu Bez modrín a žiadna nová epizóda vám neunikne. Pokiaľ sa vám naša práca páči, pridajte hodnotenie a odporučte epizódy aj svojim priateľom aj známym. Aj vďaka vám sa dôležité myšlienky dostanú ďalej. Spoločne tak vytvoríme citlivejší a ohľaduplnejší svet.

Podcasty Bez modrín sú v roku 2022 realizované vďaka podpore The Velux Foundation a s finančnou podporou Ministerstva spravodlivosti SR v rámci dotačného programu na presadzovanie, podporu a ochranu ľudských práv a slobôd a na predchádzanie všetkým formám diskriminácie, rasizmu, xenofóbie, antisemitizmu a ostatným prejavom intolerancie.

Projekt Bez modrín je realizovaný vďaka programu ACF – Slovakia, ktorý je financovaný z Finančného mechanizmu EHP 2014-2021. Správcom programu je Nadácia Ekopolis v partnerstve s Nadáciou otvorenej spoločnosti Bratislava a Karpatskou nadáciou.